Jedną z najbardziej erotycznych części kobiecej garderoby, która robi wrażenie na każdym mężczyźnie, są rajstopy typu kabaretki. Są to najczęściej pończochy samonośne, wykonane z ażurowego materiału. Założyć je można na specjalne okazje, na przykład na wyjście do dyskoteki. Jednak w polskiej kulturze kabaretki wciąż są jednoznacznym odwołaniem do seksualności i nie można ich traktować jak zwykłych rajstop. Na pewno osoba, która je zakłada daje światu jasny komunikat: jest gotowa na wszystko.

sklep z rajstopamiDlatego też powinny je zakładać raczej osoby pewne siebie i swojej atrakcyjności. Inna sprawa, że kabaretki wyglądają dobrze jedynie na osobach szczupłych. Obecnie dostępne są w różnych kolorach, chociaż tradycyjnie można je było obejrzeć jedynie w kolorze czarnym. Dziś producent rajstop oferuje różowe czy zielone leginsy, które noszą z powodzeniem nawet małe dziewczynki. Ale pamiętajmy, że genezą tego typu pończoch były francuskie domy publiczne.

Popularność kabaretek

Nosiły je panie na dzikim zachodzie, które cieszyły się największym powodzeniem. Dlatego nic dziwnego, że do dziś kojarzą się z tą sferą. Ich figlarność polega na tym, że niczego nie zakrywają. Są niby jak rajstopy, jednak ponieważ składają się z samych dziur, w rzeczywistości jedynie podkreślają nagość ciała pod nimi. Dlatego są tak lubiane przez panów, ponieważ pozostawiają pewne pole do wyobraźni. Dziś nie są już tak bardzo modne, jak jeszcze kilka temu, jednak wciąż można je spotkać. Obok gorsetu i podwiązki kabaretki należą do klasyki bielizny erotycznej. Dlatego najpewniej nie znikną nigdy z naszych sklepów.

Zostaw odpowiedź

© 2014 Mary z Pakamery: Ubrania i moda na codzień · Subskrybuj:ArtykułyKomentarze